Přeskočit na obsah

PechaKucha Night Klatovy vol.2

Pro Klatovy stále nový formát přednášek se opět probouzí k životu. Možná si teď říkáte Pecha co? PechaKucha [pečakuča] pochází z Japonska a nabízí prostor pro setkávání inspirativních lidí. Smyslem je, aby prezentace byly co nejhutnější a dokázaly si udržet pozornost posluchačů. Proto má každý z 10 vystupujících k dispozici 20 obrázků a každý z nich může komentovat na ploše 20 vteřin. 6 minut a 40 vteřin ho tak dělí od nástupu jeho následovníka.

Aktuálně je zapojeno více než 1200 měst z celého světa. Loňský klatovský první ročník byl prozatím i posledním, neboť následující pokračování v prostorách Refektáře bylo zrušeno. Nyní pořadatelé využívají možnosti uspořádat venkovní akci a v pátek 18.6.2021 se stěhují se do nedalekých Chudenic na Bolfánek. Kromě prezentací zajímavých osobností z Klatov a blízkého okolí je i objevování nových a mnohdy překvapivých míst jedním z cílů klatovských pořadatelů. V tomto ohledu není Bolfánek nijak originální, nabízí však ideální podmínky pro přípravu podobné akce. Již mnoho výletníků objevilo kouzlo místní kuchyně, často zaměřené na asijské speciality nebo kvalitní řemeslné pivo z Merklína. Oba protagonisté také vystoupí před publikem a seznámí nás s jejich přístupem k jídlu či pití. Samozřejmostí budou ochutnávky, v případě jídla formou degustačních porcí. Celkově je seznam vystupujících pestrý a věříme, že nabídne atraktivní mix zábavy i poučení.

Karel „Káďa“ Jungvirth – aktivista, organizátor, budovatel

Richard Brož – We love Šumava

Michal Petrus – ilustrátor, autor plakátu

Petr Petružálek – sládek a majitel pivovaru Merklín

David „Jesus“ Nováček – cestovatel a šéfkuchař na Bolfánku

Dan Kadlec – Veletoč – ohňové show, žonglování

Zdeněk Mlnařík – redaktor ČT a cestovatel

Zuzana Špindlerová – fotbalová rozhodčí

Michal Sedláček – arborista, stromolezec

Petra Johansson – herečka, spisovatelka, režisérka

Magické prostředí Bolfánku krásně podtrhne sílu všech vystoupení. Ta budou doplněna o ohňovou show a hudební afterparty v podání DJ Želvína, jehož energické hity hrané z vinylů Vás zvednou ze sedaček. Celým večerem nás provede Martin Kaiser.

Přijměte tedy pozvání a v pátek 18.6.2021 vyzkoušejte akci ve formátu 20×20.

Odkaz na FB: https://www.facebook.com/events/374075927279145

Za PechKucha Night Klatovy

Tomáš Nejdl

Komentáře
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments