Přeskočit na obsah

OTAKAR ČERBA

vysokoškolský pedagog, výzkumník

228A6661

Můžeš se ve stručnosti představit?
Před mnoha lety jsem opustil klatovskou porodnici a poté moje cesty vedly až na krátké epizody v Praze, Plzni nebo v Římě uličkami našeho města. Je to celkem logický vývoj, protože moje rodina žije v Klatovech dlouhou dobu. Prapradědeček zde byl mistrem pekařským, pradědeček vlastnil fotografický ateliér a také ostatní předci se podepsali na vzhledu a fungování našeho města.

V Klatovech sice bydlíš, ale nepracuješ. Proč?
To není zcela přesné, že v Klatovech nepracuji. Jako akademický pracovník v oblasti kartografie (tvorby map) nemám v Klatovech žádnou vhodnou pracovní příležitost. Ale díky moderním komunikačním technologiím mohu z našeho města velmi pohodlně pracovat. Už po narození prvního syna Prokopa jsem každému říkal, jak jsou Klatovy skvělé – můžu sedět v parku na lavičce, občas pohoupat kočárkem, přikusovat nějakou dobrotu z Kolonády a při tom na notebooku pracovat společně s lidmi ve Vancouveru pro zákazníka v Itálii.

Co má být podle Tebe hlavní rys Klatov 21. století?
Vlastně to, co jsem naznačoval v předchozích odstavcích. Klatovy by měly být sebevědomým, moderním městem, které nebude žít pouze z minulosti a čekat na dotační příležitosti. Žije zde mnoho šikovných lidí, kteří mohou město změnit. Mnohdy jim stačí jen drobná podpora ze strany města. Například se může jednat o pronájem volných městských prostor, využívání informačních technologií při komunikaci s úřady, usnadnění výstavby rodinných domů a podobně. A to je právě důvod, proč jsem se rozhodl zapojit se do aktivit spolku KLATOVY21.

Komentáře
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments