Přeskočit na obsah

Umístění pódia na klatovském náměstí

Letošní koronou zasažená pouť je za námi. Je fajn, že Město Klatovy – oficiální stránky šlo alespoň do akce tohoto rozsahu. Řadě občanů to udělalo radost. Trochu smutnou tečku však pro mne má závěrečný koncert Jelena. Nechávám raději stranou otázku, jestli takto masový koncert měl být letos součástí poutě nebo ne. Nejeden epidemiolog amatér možná kroutil hlavou proč omezíme stánky na Plánické, ale na náměstí se uskuteční akce, které se zúčastní tolik lidí. Kapela ale byla skvělá. Že bude narváno, bylo jasné už týden předem, kdy jsem se ptal místostarosty Martin Kříž jestli bude pódium dole vedle kašny, jak tomu bylo již loni při některých akcích. Odpovědí mi bylo, že rozmístění stánků to neumožňuje. Ale proč? To opravdu nejde mírně změnit zavedené uspořádání stánků, přesunout pódium dolů a udělat to pro všechny diváky lepší? 

Fotografie z akce dokládají, že prostor o kterém se bavíme je téměř prázdný. O kvalitě zvuku pro všechny přítomné ani nemluvím… Chápu že je to detail, který většinu lidí netrápí. Mám ale pocit, že tahle drobnost se dá udělat lépe. Jaký je váš pohled? Nic byste neměnili, nebo vás také láká zkusit jiné umístění pódia na klatovském náměstí a to nejenom při pouti?

EDIT 27.6.2020
Díky všem, kteří se mi v posledních týdnech ozvali ohledně mého příspěvku k umístění pódia na klatovském náměstí při pouti a velkých akcích. Z diskuze vyplynulo pět možných variant, kam pódium přesunout. Samozřejmě neznám všechny technické detaily, které mohou umístění pódia ovlivnit, přesto kterou variantu byste preferovali? Nebo máte ještě jiný návrh? Osobně mám dva favority, kteří jsou rozhodně lepší než Varianta A – stávající stav.
(Omluvte amatérskou úroveň vytvořeného obrázku 😁)

Komentáře z Facebooku

Snímek obrazovky 2021-07-11 v 17.04.54
Komentáře
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments