Přeskočit na obsah

Chystá se klatovská „invaze“ do parlamentu?

Možná vás politika otravuje, ale je třeba si přiznat, že poslanci, které si již za čtyři týdny zvolíme, budou v příštích letech rozhodovat za nás a ovlivňovat naše životy. Nadcházející volby přinesou s největší pravděpodobností zcela mimořádný výsledek. Město Klatovy budou totiž ve sněmovně zastupovat dva poslanci z Klatov. Zákonodárcem se stane s největší pravděpodobností starosta města Mgr. Rudolf Salvetr, který je trojkou na kandidátce SPOLU (ODS+ TOP09 + KDU-ČSL). Pro zkušeného politického matadora to bude zajisté vrchol jeho dosavadní kariéry – po městě a kraji to nejspíš dotáhne i na celostátní úroveň. Bude zajímavé sledovat, jak naloží s ostatními funkcemi. Jisté je, že voliči příliš nemají rádi kumulaci politických postů. Být starostou a zároveň poslancem má dvě strany. Je nespornou výhodou, že starosta může účinněji lobbovat za zájmy města/regionu. Na druhou stranu obě pozice jsou časově náročné, dělit tedy čas mezi práci pro Klatovy a zasedání parlamentu nemusí být vždy ideální. Dá se předpokládat, že pan starosta “položí” funkci krajského radního a zůstane starostou města. Nebo se dočkáme po mnoha letech změny v nejvyšším vedení města? Nejspíš ne.

Druhým zástupcem Klatov ve sněmovně bude s pravděpodobností hraničící s jistotou paní Ing. Marie Pošarová, která je jedničkou na kandidátce Okamurovy SPD v Plzeňském kraji. O “historii”, názorech, programu a plánech paní inženýrky nevíme nic. Známe jí jen z plakátů, které navíc visí spíše v okolních vesnicích než v Klatovech samotných. Nezbývá jen doufat, že i ona bude v parlamentu pracovat ve prospěch nás všech Klatovanů. A to i přes to, že členové spolku Klatovy21 straně, která ji vyšle do parlamentu, rozhodně nefandí.

Tak jako tak, členové spolku Klatovy21 přejí všem obyvatelům města šťastnou ruku při volbě zástupců do parlamentu. Záleží nám zejména na budoucnosti města Klatovy, takže pevně doufáme, že výsledky voleb se pozitivně odrazí i v dalším rozvoji našeho krásného města.  

Kandidátky všech stran pro Plzeňský kraj (tedy i Klatovy) k dispozici zde:

https://volby.cz/pls/ps2021/ps11?xjazyk=CZ&xv=1&xt=1

sněmovna
Komentáře
Upozornit na

2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
jfk
5. 9. 2021 22:34

smutné, ani 1 kandidát nám toho nejspíš moc nepřinese… paní za SPD jsem nikdy neslyšel mluvit, či neviděl napsat čárku do SPD Klatovy na FB – má to závan další Káji Maříkové, Mejly Roznera, či jiného kokota za tuto partu hic

co mě rozesmutnilo ještě víc – v Klatovech jedou kampaň jen SPD, Volný Blok, Šlachta?

koalice za demoblok čistá nula… PirStan tady spolu moc nehrajou, či nekandidují, takže tahle koala začíná kampaň asi v Plzni a dál (jednou námko projel Ivan, tím to ale celé zhaslo)

ODS na to kálí úplně, viz sexy web s poslední úpravou z r. 2018 http://www.ods-klatovy.cz/
TOPka a KDU – existují tady ještě tyhle strany?
vlastně jednou jsem si všiml pár fotek, když tu byl předseda Fiala, či místopředseda Baxa – výsledek bylo pár fotek ve stylu Babišovo ANO

budou to hodně smutné volby, kde demoblok vyklidil prostor a nechal napospas venkov populistům a flastencům

dusan
4. 9. 2021 18:14

Pepíku, sluší Ti to!