Přeskočit na obsah

Míříme do opozice

Vážení příznivci Klatovy21,

v minulých dnech jsme vás informovali o probíhajících povolebních jednáních, nyní je čas si je zrekapitulovat. Byli jsme osloveni ODS s návrhem, zda jsme ochotni podpořit jejich preferovanou variantu povolební spolupráce, tedy koalici s Nestraníky, a tím pádem pokračování současné vlády, ale s doplněním třetího politického subjektu (neboť nadpoloviční většinu již nemají). Souhlasili jsme s podporou této varianty s tím, že bychom rádi zahájili diskuzi o tom, kterým oblastem bychom se mohli eventuálně v Radě města více věnovat. Preferovali jsme zejména zlepšení komunikace města s občany, sociální oblast, vzdělávání, podporu volnočasových aktivit, rozvoj města a další záležitosti, které jsme měli v našem volebním programu. Navrhli jsme také drobné úpravy systému komisí Rady města.
Nicméně k programovým diskuzím již nedošlo. Dnes nám starosta města Rudolf Salvetr oznámil, že aliance ODS + Nestraníci si jako svého koaličního partnera vybrala ANO (resp. ANO+ČSSD). Nově vzniklá koalice tak bude disponovat většinou 18 hlasů v sedmadvacetičlenném zastupitelstvu města. Volbu vítěze voleb samozřejmě respektujeme. Je jasné, že z opozice se nám bude náš program prosazovat obtížněji, nicméně i tak jsme připraveni intenzivně pracovat ve prospěch města Klatov a jeho obyvatel. Vaše podpora je pro nás velkým závazkem, proto se chystáme být konstruktivní, nicméně tvrdou opozicí.
Klatovy vždy na prvním místě!

radnice
Komentáře
Upozornit na

4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jan V.
12. 10. 2022 9:16

A jednali jste s Nestraníky a s jinými stranami?

Klatovy21
12. 10. 2022 13:55
Reply to  Jan V.

Starosta Salvetr deklaroval ihned po volbách, že je ODS s Nestraníky domluvena na povolební spolupráci a že je jich tím pádem 12. Proto jsme jednání vedli přímo s touto dvanáctkou. Jednání s dalšími uskupeními neměla smysl ve chvíli, kdy ODS odmítla jakoukoliv variantu se 14 hlasy.

Marek Navrátil
11. 10. 2022 19:49

Zdá se mi to ve stylu…..kdo chtěl moc….nemá nic…..aneb počáteční chyba nováčků….mohli mít něco málo a nějaký vliv…..chtěli víc a nemají nic…bohužel už budete jen do počtu a nic nedokážete…přitom stacilo tak málo….sklopit ego a v začátcích bejt trochu pri zemi

Klatovy21
12. 10. 2022 8:03

Dobrý den, děkujeme za reakci. Impuls k jednání vzešel ze strany vítěze voleb, který zároveň navrhnul rozdělení míst v budoucí Radě. S jejich návrhem jsme souhlasili. Pro následná jednání jsme načrtli naše priority odrážející náš program. K faktické diskusi o programových záležitostech ale nakonec vůbec nedošlo, protože ODS si zvolila do koalice jiného partnera. To je samozřejmě její právo. Hovořit v našem případě o tom, že jsme „chtěli moc“ nebo „egu“ je tedy naprosto mylné. Hezký den.