Přeskočit na obsah

Aktivita má smysl, startuje KLATOVY21

Máme nejen nový KLATOVSKÝ ZPRAVODAJ

Před rokem, v březnu 2020, jsme předali Radě města Klatovy a také všem zastupitelům města písemnou „Analýzu informování veřejnosti o kulturních a sportovních akcích“. Přestože jsme se nedočkali žádné oficiální odpovědi, tak se během uplynulých dvanácti měsíců ve věcech, na které tato analýza poukazovala, událo mnohé.

Především máme nový Klatovský zpravodaj. Přesně dle našich doporučení došlo ke spojení starého zpravodaje a „kulturníčku“, doplnění kalendáře sportovních akcí nebo prezentace činnosti dalších organizací v Klatovech. První čísla nového zpravodaje vypadají dobře, a přestože lze najít několik drobných chyb, tak poměrně radikální změny „zpravodaji“ rozhodně prospěly. Snad se opravdu nový Klatovský zpravodaj stane časopisem občanů města, a nikoli pouze měsíčníkem úřadu.

Zároveň vznikl nový web klatovskyzpravodaj.cz, který vypadá také zajímavě a má ambici stát se komplexním přehledem kulturních a sportovních akcí ve městě Klatovy. Uvidíme, jestli se mu to po obnovení činnosti všech organizací po stávající pandemii opravdu podaří.

Pokud si někdo ze čtenářů nestihl všimnout, došlo v minulých týdnech zároveň k výrazné změně webových stránek města, k jejichž modernizaci naše analýza také vyzývala. Zde se však o výrazném zlepšení hovořit nedá, neboť nové menu je ještě méně přehledné než to původní. Struktura informací zůstala také stejná, levé menu je doplněno o novou horní nabídku, která ovšem většinu údajů pouze duplikuje a přináší jen některé nové. Avšak technicky na některých zařízeních zatím nefunguje správně, a tak je jeho přínos velmi sporný. Místo kompletní rekonstrukce webu došlo tak jen k určitému „faceliftu“ čili kosmetickým úpravám, které internetové stránky k lepší funkcionalitě a přehlednosti příliš neposouvají.

Avšak klíčový závěr všech těchto snah je jeden, a to zásadní. AKTIVITA MÁ SMYSL. Vedení města sice s veřejností nekomunikuje zcela ideálně, ale evidentně se zcela neuzavírá námětům a návrhům od občanů, zvláště pokud je kritika podána konstruktivně.

To nás logicky vede k následujícímu kroku:

Startuje KLATOVY21

Rozhodli jsme se pokračovat v našem úsilí a rozšířit naše aktivity. Zakládáme uskupení KLATOVY21, jehož cílem je aktivně přispívat ke zlepšování všech aspektů života ve městě a okolí a spoluvytvářet tak Klatovy jako moderní město pro 21. století. Klademe si za cíl přivést do Klatov myšlenky zajímavých osobností či organizací nebo představit zajímavé projekty z nejrůznějších oblastí lidské činnosti (podnikání, kultury, sportu, vzdělávání, sociální oblasti apod.). Nabízíme také vlastní znalosti a zkušenosti, které naši členové načerpali v rámci svých profesí nebo zájmové činnosti, ku prospěchu města Klatovy a jeho obyvatel.

Chceme umožnit vznik neformální sítě osob mající nové a dobré nápady a provozující prospěšné aktivity, které stimulují rozkvět města. V našem projektu mají své místo i řešení úspěšně aplikovaná a vyzkoušená v jiných městech v České republice i v zahraničí. Máme zájem vtáhnout občany do dění ve městě, především do záležitostí, které se týkají zkvalitnění života ve městě.

Svou energii a čas s nadšením věnujeme ve prospěch města, protože v něm žijeme a máme ho rádi. Motivem přitom není vlastní zisk nebo osobní prospěch, ale láska ke Klatovům, našemu společnému domovu. Naším hlavním cílem je pomoci Klatovům vyrůst v moderní město 21. století.

Vnímáme, že podobnou touhu sdílejí i další klatovští občané, existující spolky či skupiny osob, a jsme otevřeni spolupráci s nimi. V případě vašeho zájmu o detailní informace nás kontaktujte například emailem na klatovy21@klatovy21.cz. Další podrobnosti najdete také na www.klatovy21.cz.

Zakládající členové Klatovy21:
Luboš Nový, Kateřina Vágnerová, Otakar Čerba, Tomáš Nejdl, Nikola Novák, Petr Pavlas, Stanislav Josef Václavovic.

Kontakt: klatovy21@klatovy21.cz, www.klatovy21.cz, www.facebook.com/Klatovy21

Komentáře
Upozornit na

1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Bára Sýkorová
26. 4. 2021 19:08

Moc hezký 🙂